Dukes of Hazzard w TV

Wszyscy pewnie kojarzycie pomarańczowego Dodga Chargera z flagą Konfederacji na dachu. Być może część z Was widziała nienajlepszy film fabularny z tym samochodem w roli głównej. Teraz jest okazja, żeby zobaczyć oryginalny serial w TV.

Dukes of Hazzard w kablówce

Serial o kuzynach Duke, typowych wieśniakach z południa stał się legendą głównie za sprawą kaskaderskich popisów z udziałem wspaniałego Chargera. W trakcie kręcenia serialu w latach 1979 – 1985 w Generała Lee wcieliło się 325 Dodgy. Bardziej optymistyczne źródła mówią o 255 egzemplarzach.

Oczywiście większość została zniszczona w trakcie zdjęć. Powstało też bardzo wiele replik. Dzisiaj Dixie flag jest coraz częściej cenzurowana. Widać to nawet po modelach i zabawkach. Generał Lee coraz częściej sprzedawany jest bez flagi na dachu.

A sam serial? Teraz możecie przekonać się sami. Na dostępnym w kablówce Warner TV emitowane są odcinki serialu z polskim lektorem. Codziennie od 17 puszczane są dwa odcinki przygód południowców. Wyemitowane zostaną wszystkie sezony, których jest siedem.

Oglądaliście już Dukes of Hazzard?