IV Rajd Klasyków i Plastików

Sezon rajdów nawigacyjnych zaczyna nabierać rozpędu. W rejonie Warszawy szykuje się wydarzenie od Klasyków i Plastików. Rajd odbędzie się 19 marca, więc macie jeszcze czas się zapisać. Więcej szczegółów, oraz relacje z poprzednich rajdów KiP znajdziecie w materiale poniżej.

Od organizatora:

Cześć! Zapraszamy Was na IV edycję Rajdu Klasyków i Plastików ?
Turystyczno – nawigacyjną samochodową grę miejską, w której mogą wziąć udział załogi w dowolnych, dopuszczonych do ruchu pojazdach.

? Zapisz się tutaj: https://forms.gle/Xay2ZvPJUUaXBj3W9 Przekonajcie się, kto najlepiej rozszyfruje rajdową trasę, zbierze najmniej punktów karnych i zgarnie miejsce na podium?

Kiedy? 19.03 ?

Przygotowujemy dla Was dwie klasy o różnym poziomie trudności (do wyboru w formularzu zgłoszeniowym):
➖ Klasa turystyczna – prostsza wersja, strzałkowy opis trasy, mało podchwytliwości nawigacyjnych, ale sporo zagadek
➖ Klasa nawigacyjna – dla doświadczonych rajdowców, w itinererze znajdą się nie tylko choinki, ale też plan i constans.

W obu klasach przyznamy nagrody za miejsca 1-3 ?Zachęcamy do przyjechania ciekawymi samochodami, bo wybierzemy motoryzacyjnych mistrzów w dwóch kategoriach konkursu elegancji:
❄️ Klasyk, który nie boi się zimy
? Plastik z fantazją.

Szczegóły dotyczące startu, mety i samego przejazdu będą na bieżąco wrzucane na wydarzenie. Teraz możemy zdradzić, że startujemy (dokładnie tak, jak 6 lat temu podczas pierwszej edycji rajdu KiP) na warszawskich Siekierkach.

Każda załoga na starcie otrzyma pakiet materiałów rajdowych, numer startowy i naklejki. Dodatkowo dla każdego zgłoszonego uczestnika przewidziane jest drugie (lub pierwsze ?) śniadanie i słodka przekąska. (Dostępne będą też opcje wege – prosimy o zaznaczenie preferencji w zgłoszeniu.)

Rajd będzie składał się z dwóch odcinków. Łącznie trasa wyniesie ok. 40km ?

Uwaga❗
Do niektórych zadań oraz karty drogowej będziecie potrzebować dostępu do internetu. Pamiętajcie więc, żeby naładować i zabrać (!) swoje smartfony ?Po raz pierwszy będziemy stosować rozwiązanie, które sprawi, że wyniki dostępne będą prawie natychmiast po przyjechaniu załóg na metę ?? 

Wpisowe:
80zł za pojazd + 15zł za każdą osobę w załodze *Dzieci ? nie płacą jeśli nie są zainteresowane wyżywieniem, a jeśli są to prosimy o uwzględnienie ich przy zapisie.

Jak zawsze – jedziecie na własną odpowiedzialność. W trakcie wydarzenia będziecie częścią normalnego ruchu drogowego, dlatego prosimy o uważność i przestrzeganie przepisów.

? Zapisz się tutaj:
https://forms.gle/Xay2ZvPJUUaXBj3W9? 

Lista zapisanych załóg: https://docs.google.com/…/1yJqhmtGQnphAt9XAOQce…/edit…

Zapisy przyjmujemy do 16.03.

Dla tych, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają jak to się jeździ, niebawem wrzucimy materiały edukacyjne, a przed rajdem zrobimy szkolenie online, podczas którego będzie można zadać nurtujące pytania.
Oczywiście w dniu rajdu także będziemy do Waszej dyspozycji. Reaktywowaliśmy też Informator Rajdowy KiP, czyli grupę w której możecie zadawać pytania powiązane z rajdami i innymi wydarzeniami motoryzacyjnymi.

Dołączcie tutaj ➡️https://www.facebook.com/groups/254031708469607/

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/3366756400254493/?ref=newsfeed

Jak jest na rajdach KiP?

III Rajd KiP

Ślady na szosie

II Rajd na żółtych papierach

Rajd Persona ma Grata

Rajd Podróżnika

Zachęceni? Zapisywać można się TUTAJ

MSK