K.I.T.T. od Hoffa na sprzedaż

David Hasselhoff to człowiek zmieniający kicz w złoto. I właśnie teraz część tego złota możemy odkupić, bowiem zestaw pamiątek Davida trafił na aukcję. Najważniejszą z nich jest jego własny Pontiac, znany szerzej jako K.I.T.T od Knight Industries Two Thousand.

Knight Rider to jeden z kultowych amerykańskich seriali. Ale po co ja to piszę? Czy jest tu ktoś kto nigdy nie widział odcinka tej wspaniałej jak na owe czasy produkcji? Skupmy się zatem na samochodzie, który stał się jednym z najsłynniejszych pojazdów współczesnej pop kultury.

KITT oprócz tego, że był piekielnie szybki i niemal niezniszczalny imponował szczególnie nowinkami technicznymi, które dzisiaj stały się powszechne i często znienawidzone przez miłośników „prawdziwej” motoryzacji. Ten fikcyjny cud techniki poruszał się autonomicznie, można było przywołać go poprzez zegarek i zająć się ważniejszymi sprawami niż prowadzeniem.

Maszyna oprócz samodzielnego przemieszczania się umiała z nami rozmawiać. Ale gdybyśmy chcieli, to za sprawą kamery i ekranu mogliśmy odbyć wideokonferencję. W gruncie rzeczy współczesna Tesla Model S czy Mercedes klasy S potrafią to samo. A mam wrażenie, że tak jak większość z nas marzyła o własnym KITTcie, tak teraz pogardzamy podobną techniką wcieloną w życie.

Tak czy inaczej, jeden z oryginalnych serialowych samochodów, który przez lata był własnością Hasselhoffa trafił na aukcję. Wóz stoi w Wielkiej Brytanii i prezentuje znakomity stan. Jeśli uda się uzyskać odpowiednią cenę, gwiazdor zadeklarował osobiste dostarczenie maszyny. Kuszące?

Link do aukcji KITTa

Polecam zajrzeć na twittera Hoffa, to co tu się dzieje, prezentacja fantów wystawionych na aukcje uwiarygadnia Davida jako króla kiczu.