Zrób to sam – Drewniane samochody

Troszkę nam się RetroKultura zastała, ale tak to już czasem bywa. Nie obawiajcie się jednak całkowitej stagnacji bo powoli tworzą się dłuższe teksty. Tymczasem zajmijmy się zagadnieniem prezentów. Dzisiaj mała inspiracja co można zrobić własnoręcznie z okazji Dnia Dziecka, urodzin kumpla, albo po prostu dla przyjemności pracy w drewnie.

 

Oczywiście można iść do sklepu i kupić jakąś tam pierwszą z brzegu zabawkę, albo model. Ewentualnie Hot Wheelsa, co na 50lecie marki jest nie najgorszą myślą. Ale można też dać coś od siebie. Nie musi to być od razu projekt pokroju Hot Rod for Son, bo jednak czasu zostało mało, no i nie jest to taka prosta robota. Ale dlaczego by nie zrobić samemu samochodu zabawki?

Poszukując wzoru zajrzyjcie do sklepu Petrolicious. Znajdziecie tam kilkanaście wzorów drewnianych samochodzików, które świetnie sprawdzą się w roli zabawki, a Wam dadzą możliwość popisania się ciesielskim rzemiosłem. Myślę, że dobrze jest też uczyć najmłodszych szacunku do pracy rąk ludzkich i tego, że to nie sztuka iść do sklepu i zabrać coś z półki. Sztuką jest to coś zrobić samemu.

A teraz bądźmy przez chwilę ze sobą szczerzy. Czy nie jest to wspaniała wymówka, żeby w garażowym zaciszu pobawić się trochę zakurzonymi narzędziami do pracy w drewnie? No i oczywiście do tego, żeby zrobić coś prostego, ale przyciągającego wzrok? W zasadzie autka sprzedawane przez Petrolicious są na tyle ciekawe, że śmiało mogą pełnić funkcję ozdobną.

I nie ma co się zrażać efektami odmiennymi od zaprezentowanych na zdjęciach. Zdecydowanie nie namawiam do plagiatu, chciałbym tylko pokazać jak atrakcyjne mogą być proste formy. Wystarczy dodać coś od siebie, użyć trochę wyobraźni i efekt z pewnością da Wam wiele satysfakcji.

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć więcej w e-sklepie Petrolicious:

Powodzenia!

MSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.