Wojskowe Kurtki kontra Potwory

Miłośnicy Hot Rodów i militariów mogą znaleźć wspólny temat do dyskusji w związku z… kurtkami Amerykańskich lotników z czasów II Wojny Światowej

Strona wizualna Kustom Kulture to na pierwszy rzut oka kontynuacja motywów rozpracowanych niegdyś przez Eda Rotha. Potwory i spółka opanowały to środowisko ewoluując przez lata łącząc w sobie nowe wpływy i rozwijając te starsze. Siłą rzeczy generuje to pewną wtórność.

Cofając się z tego punktu do początków Hot Roddingu natrafimy na amerykańskich żołnierzy. A Ci na frontach II Wojny Światowej prezentowali Światu osobliwe dzieła sztuki na kadłubach swoich maszyn i na skórzanych kurtkach.

Słynne kurtki pilotów, niekoniecznie bombowców, były ręcznie zdobione przy użyciu resztek farb, jakie udało się zdobyć najczęściej w koszarach. Przypomina to trochę klasyczne więzienne tatuaże.

Proste, zaczepne wzory, które całej brygadzie, albo pojedynczym żołnierzom miały dodawać animuszu. Motywy Pin Up, postacie z kreskówek, które później w cywilu zmienią się w potwory i proste symbole miały zagościć na stałe na ręcznie malowanych t-shirtach i kurtkach członków klubów Hot Rodowych.

Motywy z myśliwców i bombowców z czasem zaczęły pojawiać się pod małymi barami na blachach wozów z Detroit. Barwy wojenne zawsze są w cenie, podobnie jak poza twardziela. Szczególnie w przytulnym kalifornijskim barze z burgerami w ciepłą sobotnią noc.

Może warto wrócić do tych pierwotnych motywów i spróbować zaadaptować je do dzisiejszej Kustom Kulture?

Kliknijcie w zdjęcie, żeby zobaczyć galerię wojennych kurtek:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.