Szacuneczek dla Zabaweczek

Podziwiamy rzemieślników, artystów i wszelkiej maści fachowców. Szanujemy rękodzieło, przedmioty z historią i duszą. Naprawy, remonty, czasami wręcz rekonstrukcje są dla nas dowodem słusznej drogi. Ale jak najmłodsi mają uczyć się praktycznej strony zasady „nie wyrzucaj, naprawiaj”?

Zaradność jest w odwrocie. Myślę, że mamy tego pełną świadomość. Bo zaradność to także mądre eksploatowanie przedmiotów. Szacunek do nich i praktyczne umiejętności obchodzenia się z nimi.

Czasami warto dać starym meblom drugą szansę. Warto uratować przed kasacją stary samochód czy motocykl, bo tego typu maszyny tak pięknie potrafią się odwdzięczyć za ratunek i troskę.

Można tak wymieniać bez końca, ale prawdziwym powodem tego wydania Expressu jest wydarzenie o którym poinformował mnie Darek, ten sam, którego mogą pamiętać najstarsi czytelnicy Retro Kultury.

Szacuneczek dla Zabaweczek, czyli warsztaty ze „Złotą Rączką” dały mi do myślenia. Nie znam się na wychowywaniu dzieci, ale sami pomyślcie, czy szacunek do pracy rąk ludzkich nie jedną z ważniejszych rzeczy, jakie można pokazać najmłodszym?

Czy polowanie na stare, lekko zdezelowane Hot Wheelsy, Matchboxy i Lesneye nie jest ciekawsze od przebierania w kilkudziesięciu nówkach z wieszaka w markecie? A do tego perspektywa remontu takiego starego samochodzika, czy innej zabawki.

A może by tak zbudować domek dla lalek z meblami z drewna, zamiast kupować wtórną plastikową wytłoczkę za dość duże pieniądze?

Jeżeli kombinujecie w tym kierunku to zapoznajcie się z wydarzeniem „Szacuneczek dla Zabaweczek”:

Zapraszamy na warsztaty ”Szacuneczek dla zabaweczek”, które odbędą się 10 lutego w godz. 11.00-14:00 w pracowni stolarskiej Instytut Dizajnu w Kielcach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (od lat 7) i ich opiekunów.

A może zamiast kupować nowe zabawki, zreperujmy stare? Rozwiązaniem dla nadmiaru śmieci i niepotrzebnych przedmiotów wokół nas jest szacunek do tego co posiadamy. Spróbujemy przy wsparciu zaplecza ID, oraz zaproszonych Złotych Raczek odnowić lub zreperować wybraną zabawkę (popsuty mechanizm, zniszczoną tkaninę, uzupełnienie brakujących elementów itp.)


Prowadzący: Złota Rączka – Norbert Konieczkiewicz
Ilość miejsc: 10
Zapisy: wlasnoreczni@zamkowa3.pl (aby wziąć udział w warsztatach trzeba obowiązkowa wysłać zdjęcie zabawki!)

Koniecznie odwiedźcie stronę wydarzenia TUTAJ

MSK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.