Kultowe Marki i Rajd KiP

W dzisiejszym Expressie zapowiedzi dwóch wydarzeń. Najpierw odwiedzimy Muzeum Etnograficzne, potem przejdziemy się w rajdzie turystyczno-nawigacyjnym.

Muzem Etnograficzne

Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, co prowadzi do swego rodzaju dyktatury marek. Nie tych pod Warszawą, tylko tych na metkach produktów. Owe marki oprócz firmowania produktów mają też realny wpływ na naszą kulturę. Współtworzą ją i gromadzą wokół siebie ludzi, niczym Bóstwa wyznawców.

Muzeum Etnograficzne w Warszawie podejmuje temat w postaci spotkania zatytułowanego „Z serca czy z rozumu? Jak powstają marki kultowe?”

Czy kultowe marki to spontaniczny poryw serca tłumu czy skrupulatnie zaprojektowana strategia marketingowa? Czy każde spodnie mogą stać się Levisami 501, śniegowce Relaksami, a każdy komputer gromadzić fanów tak, jak ten z nadgryzionym jabłkiem?

W doświadczeniu każdego pokolenia można wskazać pulę marek, które szczególnie mocno odcisnęły się w świadomości, stając się obiektem pragnień i odzwierciedlając wartości i aspiracje ludzi. Kultowe marki nie starzeją się, bo stają się symbolami – ikonami dla swoich odbiorców. Budzą emocje, niosą przesłanie, angażują do działania. Wokół nich tworzą się legendy, przeciwko nim stają protesty, na ich wzór powstają kopie i imitacje.

Więcej tutaj

Kiedy? 12 grudnia, 18.00 – 19.30

Rajd KiP

To już ostatnia chwila na zapisanie się na III Rajd Klasyków i Plastików. Jest to runda inauguracyjna Zimowej Ligi KiP składającej się łącznie z trzech rajdów.

Co jest najciekawsze w tym wydarzeniu? Można w nim wziąć udział każdym samochodem. Jeżeli więc zimujecie już swoje zabytkowe auto, albo jeszcze takiego nie macie, to wspaniała okazja, żeby wypróbować formułę rajdu nawigacyjnego na własnej skórze.

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję rajdu Klasyków i Plastików. Jest to impreza turystyczno-nawigacyjna dla miłośników motoryzacji i dobrej zabawy. Tematem przewodnim rajdu będą fortyfikacje Twierdzy Warszawa. Jednocześnie jest to pierwsza runda Zimowej Ligi KiP.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, start rajdu odbędzie się na terenie Fortu IX „Dąbrowskiego”, nazywanego też Fortem „Sadyba” lub „Czerniaków” (Warszawa, ul. Powsińska 13) http://www.muzeumptw.pl/.

Więcej tutaj

Jeżeli jeszcze się wahacie, to TUTAJ jest bardzo dobry artykuł o tym czym są rajdy nawigacyjne. To najlepsza okazja, żeby spróbować tej zabawy i dać sobie pretekst do zakupu dojrzałego samochodu. Sezon rajdów nawigacyjnych dla zabytków rusza dopiero w kwietniu!

Kiedy? 16 grudnia, 10.00

Niezmiennie zachęcam do podrzucania linków z ciekawymi Retro Kulturalnymi wydarzeniami z całej Polski.

MSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.