Krótki Lipiec – Przegląd nr 3

Lipiec zleciał jakby trwał zaledwie tydzień, dlatego Przegląd numer trzy nie zajmie Wam zbyt dużo czasu. A zatem chwytajcie kawę, przed Wami między innymi: ostatni dzwonek przed Kustom Konwentem, Warszawski szewc i Aston z Lego.

Kustom Konwent

To już ostatnia prosta przed Kustom Konwentem. W najbliższy weekend we Wrocławiu już po raz piąty spotkają się miłośnicy tego co nietuzinkowe. Będzie muzyka na żywo, jedyne w swoim rodzaju motocykle i samochody, tatuaże, dobre jedzenie i jeszcze lepsze towarzystwo. Bądźcie tam koniecznie, a wcześniej przypomnijcie sobie co pisałem o Kustom Konwencie TUTAJ

Na ratunek rzemieślnikom

17 Lipca na Facebookowej stronie Agata4life.com pojawił się wpis o Panu Adamie, leciwym Warszawskim szewcu. Co w tym takiego ciekawego? Reakcja ludzi, którzy ów post zobaczyli. Agata opisała, że pamięta Pana Adama jeszcze z dzieciństwa, że jest to być może jeden z najstarszych działających szewców w Warszawie. Drugim bohaterem postu był Kaletnik, który również wrósł przez lata w Warszawską tkankę.

Jak się domyślacie, nie wiodło im się zbyt dobrze. Są to wymierające zawody. Jednakże po wpisie na Facebooku wielu ludzi przyniosło Szewcowi swoje obuwie do naprawy. Ruch pojawił się także u Mistrza kaletnictwa. Obok klientów, pojawiali się też dziennikarze. Mam nadzieję, że chętni na usługi starych fachowców będą pojawiać się licznie także za kilka miesięcy. Jak widać warto polecać w internecie starych rzemieślników. Może to wcale nie muszą być profesje wymierające?

Classic & Custom Saturday Night Cruise 14

30 czerwca odbyła się czternasta edycja C&CSNC, zapowiadałem to wydarzenie TUTAJ. I tym razem dopisała pogoda i uczestnicy. Można było zobaczyć wiele nietuzinkowych motocykli i samochodów. Czy będzie relacja? Będzie, ale pewnie dopiero we wrześniu razem z innymi nowymi tekstami na www.rdzaiplomienie.pl. A teraz zapraszam do galerii, którą znajdziecie na Facebooku TUTAJ.

Lego Bond

W ubiegłym miesiącu dość dużym zainteresowaniem cieszył się Aston Martin Jamesa Bonda z klocków Lego. Wszyscy lubimy Lego, a ten model idealnie wpisuje się w RetroKulturalne klimaty. Szczegóły znajdziecie na poniższym filmie:

RetroKultura

W lutym dwa posty z RetroKulturalnej tablicy na Facebooku spodobały Wam się szczególnie. Nie wspominam o tym, żeby się pochwalić, tylko żeby przybliżyć te treści osobom, które z FB nie korzystają.

Pierwszy post dotyczył kuchennej inspiracji, czyli blatu zrobionego z maski starego traktora. A gdyby tak podebrać coś z URSUSA C-325?

Pamiętacie kreskówkę Wacky Races? Serial miał swoją premierę 14 września 1968 roku. Ale niedawno na stronie Talenthouse pojawiły się grafiki ilustrujące realistyczne postaci i ich pojazdy. Całość kojarzy się z serią filmów Mad Max i dość dobrze pokazuje jak zmienili się widzowie bajki przez te czterdzieści lat. Kliknijcie w obrazek, żeby zobaczyć galerię.

To wszystko na dziś, do zobaczenia wkrótce!

MSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.