Fabryka Samochodów Drewnianych

Pod koniec maja tego roku pisałem Wam o drewnianych samochodzikach dostępnych w sklepie Petrolicious. Wtem pojawiła się Polska odpowiedź i mamy już nasze krajowe, drewniane Polonezy, duże i małe Fiaty.

Warto czasami zaglądać na instagram. Oprócz moich zdjęć, które możecie też zobaczyć na belce po prawej, można tam znaleźć wiele wspaniałych rzeczy. To tam znalazłem wyśmienite drewniane miniaturki aut znanych z Polskich dróg.

Bumbaki to wykonane z drewna jaworowego Polonezy, Fiaty 125p i 126p. Oczywiście jednym z zastosowań jest wtajemniczanie najmłodszych (no, tak od 3 lat wzwyż) w tajniki krajowej motoryzacji. Aż szkoda, że żaden Bumbak nie pojawił się na 67 rocznicy rozpoczęcia produkcji w FSO.

Na stronie producenta znajdziecie wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa samochodzików w kontekście oddania ich dzieciom do zabawy. Nie ukrywam, że prosta, ale atrakcyjna forma sprawia, że widziałbym takie ozdoby gdzieś na półkach z książkami…

Wytwórcom życzę rynkowego powodzenia, w końcu idą święta a Bumbak może być świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku. Także takiego mocno przeterminowanego…

Czekam na kolejne modele bo mamy przecież jeszcze Pickupy, jamniki, bąble, kabriolety i… Warszawy oraz Syreny…

MSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.