Drugoplanowi bohaterowie

Szukając śladów retrokultury czasami trzeba zajrzeć w najmniej oczywiste miejsce. Warsaw Motorcycle Show to impreza poświęcona współczesnemu rynkowi motocyklowemu w Polsce. Jeżeli więc nie chodzi o bohaterów pierwszoplanowych to o co?

Targowy Show

Dzięki dość agresywnej strategii biznesowej Ptak Warsaw Expo mieszkańcy Warszawy dostają coraz więcej imprez branżowych i tematycznych. I tak w tym roku debiutuje Warsaw Motorcycle Show, czyli po naszemu targi motocyklowe.

Oprócz prezentacji rynku w postaci współczesnych jednośladów i akcesoriów organizator przygotował szereg atrakcji. Jak to zwykle, są one różnej jakości, tak by zadowolić „każdego”.

Dla RetroKultury najciekawszą częścią jest impreza towarzysząca, Polish Custom Show, które początkowo miało dzielić przestrzeń z Tattoo Days. Jednak duże zainteresowanie wystawców sprawiło, że Custom Show dostanie więcej miejsca tylko dla siebie.

Rzemieślnicy

Możecie odnieść mylne wrażenie, że szukam retrokultury w gadżetach, zabawkach i starych filmach. Nie do końca tak jest. Rzemieślnictwo i rękodzieło powinno być tutaj tematem numer jeden i z czasem powinno być to zauważalne.

Na Polish Custom Show będziemy mogli zobaczyć wielu rzemieślników o różnych specjalizacjach. Będą ręcznie robione noże, wyroby ze skóry, gadżety, sztuka i wiele, wiele więcej.

Gwoździem programu są Mistrzostwa Polski Motocykli Custom, a więc popis najlepszych w kraju budowniczych motocykli. Chociaż jednoślady będą bohaterami pierwszoplanowymi tego weekendu, to zachęcam do bacznego przyglądania się rzemieślnikom i ich wyrobom.

Z takim właśnie nastawieniem będę zwiedzał hale Ptak Expo. Efektów możecie spodziewać się w przyszłym tygodniu na łamach RetroKultury.

Koniecznie sprawdźcie poniższe linki:

www.polishcustomshow.pl
www.motorcycleshow.pl
www.tattoodays.pl/warszawa

MSK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.